Dodano: 2024-04-18, Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet

Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium na Jasnej Górze pod hasłem „Pójdę ufna za Tobą”

Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet serdecznie zaprasza wszystkie kobiety na 5. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się 19 maja br. (niedziela).

Dziś, kiedy w naszej codzienności napotykamy różne trudności, ogarnia nas zwątpienie czy brakuje sił, potrzebujemy przewodników, którzy pomogą nam zrozumieć Boży zamysł w tym, co nas w życiu spotyka. Bóg w życiu św. Faustyny, a także innych świętych kobiet, okazał im swoje miłosierdzie w niesprzyjających okolicznościach ich życia, także po to, by ostatecznie dać im niebo.

Pragniemy, aby spotkanie polskich kobiet w sanktuarium na Jasnej Górze było okazją do oddania Bogu przez pośrednictwo Jezusa Miłosiernego, Matki Miłosierdzia i św. Faustyny słabości, trudności i kompleksów. Chcielibyśmy, aby czas słuchania Słowa Bożego i modlitwy był okazją do uczenia się prawdziwej ufności Bogu oraz pozwolił uczestniczkom pielgrzymki wrócić do codziennego życia z decyzją, że chcą ufnie iść za Jezusem, aby wypełnić swoją misję i powołanie.

Spotkanie na Jasnej Górze rozpocznie się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański i wprowadzeniem (sala o. Augustyna Kordeckiego); godz. 12.10 — konferencja: Dlaczego, tak trudno zaufać Jezusowi? — s. Gaudia Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; godz. 13.00 — świadectwo Kamili Kamińskiej, aktorki, odtwórczyni roli św. Faustyny w filmie „Miłość i Miłosierdzie”; godz. 14.00 — Msza św. koncelebrowana z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej (Kaplica Cudownego Obrazu); godz. 16.15 - Modlitwa Różańcowa.

Serdecznie zapraszamy kobiety do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu modlitewnym.

bp Wiesław Szlachetka

Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet