Dodano: 2024-04-27, Ogłoszenia parafialne - 28.04.2024 r.

Niedziela 5 Okresu Wielkanocnego - 28.04.2024 r.

1. Różaniec w intencji pokoju na świecie odmawiamy w niedzielę o godz. 8.30, w poniedziałek i wtorek o godzinie 18.00, w maju jedną dziesiątkę różańca podczas nabożeństwa majowego.
  2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę i 3 maja po Mszy świętej o godz. 11.00.
  3. W poniedziałek 29 kwietnia obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Ustanowiony przez Episkopat Polski w 2002 roku ma na celu upamiętnienie księży, którzy byli ofiarami systemów totalitarnych, podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu.
  4. W poniedziałek obchodzimy święto świętej Katarzyny Sieneńskiej patronki Europy.
  5. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie swoim przed domem.
  6. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte będą odprawione o godzinie 9.00 i 11.00. Msza Święta w intencji druhów strażaków OSP Czacz o godzinie 9.00. Nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  7. W tym tygodniu jest pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci w czwartek od 15.30 do 17.00. Okazja do spowiedzi w dni powszednie pół godziny przed nabożeństwem majowym.
  8. Nabożeństwo fatimskie w sobotę o godzinie 7.30. Wspólnie błagajmy o dar pokoju.
  9. Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę od godz. 9.30.
  10. Wychodząc z kościoła można nabyć prasę katolicką. Dzisiaj jest „Przewodnik Katolicki” numer podwójny, z dodatkiem „Modlitwy na każdy dzień”, „Misyjne Drogi”.
  11. Zapraszam mężczyzn i młodzież męską do wspólnego publicznego odmawiania różańca. W niedzielę 5 maja rozpoczniemy różaniec o godz. 15.00 od figury Serca Pana Jezusa na ulicy Wielichowskiej.
  12. W środę 1 maja odbędą się Włościańskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Jedno i Parokonnymi na hipodromie miejskim przy wiatrakach w Śmiglu.