Koncert w 350-tą rocznicę konsekracji kościoła w Czaczu

Rok 2018 obfituje w rocznice związane z historią Kościoła w naszej Ojczyźnie, odrodzeniem Polski po latach zaborów. W naszej społeczności parafialnej to rok 350-lecia powtórnej konsekracji świątyni w Czaczu po przebudowie dokonanej w 1653 roku staraniemWojciecha Gajewskiego, ówczesnego dziedzica Czacza.

Parafia Czacz

Dnia 3 czerwca 1668 roku biskup Marcin Marian z Kurska Kurski, biskup tytularny eneński, archidiakon pszczewski, konsekrował kościół w Czaczu.

Parafia Czacz

W rocznicę tego wydarzenia w kościele w Czaczu odbył się uroczysty koncert.

Wydrukuj tekst...